Nieuwe artikelen

Medewerker Klantengeschillen & Credit Collection

Vacature: Medewerker Klantengeschillen & Credit Collection voor kredietinvordering in Ukkel

Voor onze klanten in Ukkel zijn we op zoek naar een medewerker op de afdeling kredietinvordering en geschillen. Samen met je collega’s sta je in voor het innen van onbetaalde rekeningen en facturen. U kunt geld verdienen en goede klantrelaties onderhouden.

  • Je beheert onbetaalde facturen, rekeningen en schulden om zoveel mogelijk te recupereren
  • U kunt de openstaande inventarislijst nauwkeurig opslaan en indien nodig herinneringen naar klanten sturen
  • U houdt alle openstaande dossiers bij en belt indien nodig de deurwaarder of advocaat
  • U kunt voor klanten volledige documenten opstellen en alle beschikbare informatie verstrekken (facturen, herinneringen, brieven, rapporten, enz.).
  • U kunt per abuis een factuur uitreiken die door de boekhoudafdeling is verbeterd
  • Je werkt meestal samen met andere afdelingen, zoals management, klantenservice, verkoop, …
  • U kunt uw klanten helpen bij het oplossen van moeilijke situaties (schuldbemiddeling, collectieve schuld, etc.)
  • U stuurt indien nodig kopieën van facturen, creditnota’s, werkbonnen, enz

Aanbod

  • Een fulltime functie met tijdelijke vaste opties
  • Een weekschema van 39u10 kan u 7 extra vakantiedagen per jaar besparen
  • Goed salaris, interessante secundaire arbeidsvoorwaarden
  • Verandering en bevredigende positie in een goed functionerend team
  • Enkele maanden gedegen opleiding zullen je tot een professionele expert maken

Jouw profiel

  • U spreekt en schrijft goed Nederlands en kent Frans
  • Ervaring in soortgelijke functies is zeker een pluspunt, maar als je interesse hebt en alles wilt leren, kun je ook van de gelegenheid gebruik maken
  • Een klantgerichte werkervaring wordt sterk aanbevolen: Moeilijke gesprekken met klanten met een betalingsachterstand
  • Je bent klantgericht, vriendelijk, professioneel en onoverwinnelijk
  • Natuurlijk werk je graag met cijfers en beschik je over analytisch vermogen
  • U zoekt oplossingen voor uw klanten en een win-win situatie voor beide partijen
  • Je bent erg stressbestendig en blijft altijd kalm. U zult nooit persoonlijk klantgesprekken voeren en u zult uzelf ook niet ontmoedigen
  • Ben je een teamspeler: je werkt nauw samen met collega’s en neemt het indien nodig over
  • Je bent een vroege vogel: van 07.00 uur tot 07.30 uur geen probleem voor jou

Toezicht houden op en coördineren van managementcontrole en interne audit (financiële risicobeoordeling, bevestiging van fiscale opties, enz.), Toezicht houden op en coördineren van serviceactiviteiten, juridisch overleg over geschillen en financiële structuren, administratieve en financiële beheersprocedures, follow-up activiteitsindicatoren en rapporteren aan het management Melden, bevestigen en starten, Houd toezicht op het liquiditeitsbeheer, geef aanbevelingen voor de toewijzing van financiële middelen aan senior managers, houd de evolutie van de financiële prestaties van de organisatie bij, bereid financiële plannen voor, bereid organisatorische budgetten voor en dien ze ter aanpassing in bij het management

1 cyclus hoger onderwijs (HO1C-voorheen korte termijn), niveau 3 algemeen secundair onderwijs (ASO3), professionele (focus) bachelor (PBA)

Medewerker Klantengeschillen & Credit Collection

https://www.vindazo.be/vacatures/deurwaarder.html

Veelgestelde vragen

Wat zijn de belangrijkste taken van een medewerker klantengeschillen & credit collection?

Je beheert onbetaalde facturen en rekeningen, stuurt herinneringen naar klanten, voert moeilijke gesprekken over betalingsachterstanden en werkt samen met advocaten en deurwaarders om openstaande schulden in te vorderen.

Welke werkervaring is vereist voor deze functie?

Ervaring in soortgelijke functies is een pluspunt, maar niet verplicht. Wel wordt klantgerichte werkervaring met moeilijke gesprekken en betalingsachterstanden sterk aanbevolen als je interesse hebt om het werk te leren.

Wat zijn de werktijden en arbeidsvoorwaarden?

Je werkt fulltime 39 uur en 10 minuten per week en kunt 7 extra vakantiedagen per jaar opsparen. Het is een vaste functie met goed salaris en interessante secundaire arbeidsvoorwaarden in een goed team.

Welke taalvaardigheid is nodig voor deze baan?

Je moet Nederlands goed spreken en schrijven, en kennis van Frans is vereist. Dit is essentieel voor communicatie met klanten en het opstellen van documenten zoals facturen en herinneringen.

Welke persoonlijke eigenschappen worden verwacht van een kandidaat?

Je bent klantgericht, professioneel, stressbestendig en kalm onder druk. Analytisch vermogen, teamgeest en een vroeg begin (07:00 uur) zijn belangrijk voor deze rol.

Tags:

Verken onze aanbevolen artikelen voor jou.

Misverstanden over financial lease en lagere maandlasten

Voor veel zzp’ers en mkb-ondernemers is een bedrijfsauto onmisbaar. Je gebruikt de auto voor klantbezoeken, leveringen, gereedschap, materiaal of dagelijkse werkzaamheden. Tegelijk wil je voorkomen dat een groot deel van je werkkapitaal vastzit in de

Heb je deze artikelen al bekeken?

Ontdek de boeiende en interessante verhalen die wij voor je in petto hebben en mis onze artikelen niet. Duik in diverse onderwerpen en blijf op de hoogte!

Gerelateerde artikelen die u mogelijk interesseren